כאבי רגליים

מיד כשאנו חשים כאבי רגליים אנו ממהרים לרופא המשפחה שלנו בקופ”ח על מנת להתלונן על כאבים אלו. להגיע לרופא זה הדבר הנכון בחלק מהמקרים אך מעט מאוד אנשים יודעים מה הגורם לכאבי רגליים.

legpainברור שיש סיבות לכאבים ברגליים הקשורות לטראומות אורתופדיות שלא טופלו בזמן או שלא טופלו כראוי וכך הפכו לבעיות כרוניות, פלטפוס, בעיות בוורידים וכו’.בעיות אלו הן כולן בעיות כרוניות אבל בכל זאת צריך לטפל בהן ואסור להזניח. במקרה של הזנה, תתכן גם בעיה בחלקים שנמצאים לידם, זאת מכיוון שהכול קשור אחד בשני ועם הגיל מחלות מצטברות כמו כדור שלג מתגלגל.
לפי האנטומיה לרגל יש 3 חלקים:

* ירך [החלק הכי חזק ברגל (פיקה בברך היא חלק מהירך, הפיקה שומרת על הברך)

* שוק

* כף הרגל

כאבי רגליים – ירך/ברך

לעתים אנו חשים בכאבי רגליים בברך או בירך מקרה זה רצוי ללכת למומחה על מנת לברר את הסיבה לכאבים ברגל (ברך/ירך). הסיבה לכאבים ברגליים במקרה זה יכולה להיות בחיבור של ירך עם האגן, וגם בחיבור של הירך והברך. במצב כזה כדורים אינם פותרים את הבעיה, הם רק מסווים את הכאב באופן זמני.

כאבי רגליים – שוק

שוק זהו החלק של הרגל ממפרק בברך עד למפרק בקרסול, השרירים הקדמיים של השוק פותחים את האצבעות וכף הרגל, השרירים החיצוניים של השוק סוגרים את כף הרגל ומסובבים את כף הרגל, השרירים האחוריים סוגרים את האצבעות ואת כף הרגל. הרבה פעמים אנו מגדירים את הכאב בשוק ככאבי רגליים, למעשה חשוב להבין מה מקרו הכאב ולהבין שבמידה והכאב היא בשוק יש לכך סיבה ורצוי לטפל באופן מקצועי. מי שיודע את זה יכול להבין באיזה חלק של השוק יש לו בעיה.

הסיבות לכאבים בשוק:

סיבות מכניות (נקע, ותת תזוזות, מתיכה של הגידים ושרירים).

שורשים של העצבים באזור גב התחתון תפוסות בין חוליות.

התכווצויות וכאבים שחסר סידן מגנזיום ואשלגן בדם.

פגיעה של meniscus

מחלות של הוורידים וחוסר זרימת הדם וברקמות.

כאבי ברגליים – כף הרגל

את הסיבות לכאבים בכף הרגל תוכלו למצוא ב “כאבים בכף הרגל”. בעיקרון כל הכאבים ברגליים תלויים ממצב עמוד השדרה שלנו. במפת גוף האדם ניתן לראות שכמות גדולה של עצבים וכלי דם יוצאים מעמוד השדרה ויורדים לרגליים, מהרגליים מתפזרים לכל הרקמות הגדולות והקטנות והמצב הבריאותי של רקמות אלה תלוי במצב של בעצבים וכלי הדם היוצאים מעמוד השדרה.

ולדימיר, תרפיסט מוסמך למעלה מ- 15 שנים, מטפל בלקוחותיו אשר מגיעים אליו מכל אזור הצפון, חיפה והקריות. ולדימיר מוסמך לטפל בבעיות רבות, כאבי רגליים ועוד עם ניסיון רב שנים והבטחה של שיפור הכאב כבר אחרי הטיפול הראשון.

אל תזניחו את עצמכם, תשמרו על הבריאות שלכם ותדעו איך להקשיב לגופכם.

לכל שאלה צרו קשר