כאבי פרקים

IMG_3392נהוג לחשוב שכלמה שקשור בכאבי פרקים קשור בדלקת,אך לפני שאתם מחליטים שזו אכן דלקת, עליכם להתייעץ עם מומחה. הבעיה היא שכשאתם מגיעים למרפאה עם תלונות על כאבי פרקי ונשלחים לצילומי רנטגן הצילומים לא מראים שום דבר. מתקבל טיפול בכדורים או זריקה (תלוי בעוצמת הכאב)ואתם שבים לביתכם שמחים. אתם חושבים שהבעיה נפתרה אך בעצם זה לא פתר את הבעיה אלא רק העביר את הכאב.

אם הרנטגן לא מראה שום דבר שמעיד על כאבי פרקים אין זה אומר שאתם יכולים להירגע. התרופות שניתנו לכם ירגיעו את הכאב לזמן מסוים ולאחר מכן הכאב יחזור ויהיה אפילו חזק יותר. לאחר צילומי הרנטגן יש ללכת למומחה שימצא את שורש הבעיה לכאבי פרקים אלה.

חשוב למצוא את שורש הבעיה לכאבי פרקים

אני במקצוע זה (טרפיה מנואלית) מעל ל-25 שנה, ואני יכול למצוא את שורש הבעיה רק בעזרת נגיעה במקום הכואב:

♦ במקרה של כאבי פרקים בברכיים וקרסוליים השורש של הבעיה בגב התחתון או באגן.

♦ במקרה של כאבי פרקים בכתפיים, מרפקים או שורש כף היד הבעיה היא בגב עליון או בצוואר.

הדבר אינו תקף לכאבי פרקים אשר נגרמו מתאונות או טראומות בגוף.

יש לי מטופלים אשר מתלוננים שיש להם הרבה “קליקים” בפרקים. יש כאלה שעושים קליקים בכוונה לא מומלץ להגזים עם זה, ולא לחשוב שזו התחלה של דלקת פרקים.

הקליקים האלה נוצרים מאפקט ואקום, כמו מחיאות כפיים כאשר כפות הידיים מכופפות. זה מעיד על כך שהגידים בפרקים האלה יבשים ולא גמישים, וזרימת הנוזלים בפרקים האלה פחות ממה שצריך להיות וצריך לברר למה זה קורה.

כאשר ישנם כאבי פרקים מסיבה זו או אחרת, תהיה זו טעות לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית במטרה להרפות את הכאב. ביצוע תרגילים על ידי המלצת מומחה בנושא תהיה יותר אפקטיבית ומועילה, עם הזמן יינתנו תרגילים עם מעמסה רבה יותר לפי התקדמות הגוף המתאימה לטיפול בכאבי פרקים.

חשוב לא לבצע כשיש כאבי פרקים

אני מתאמן כיום יותר מ-6 שנים ביוגה וקיימת לי תעודה המאפשרת לי להיות מורה ליוגה בכיר. בנוסף לכך אני במקצוע יותר מ-25 שנה. אני מסוגל לתת המלצות לכל מטופל בנפרד לפי המצב הגופני שלו וגילו.

ביצוע פעילות גופנית כגון ריצה ומשקולות אינה מומלצת והסיבה לכך היא שאני נתקל במספר רב של אנשים שזהו הדבר הראשון שהם הולכים לעשות ברגע שמשהו כואב להם.

לאחר מכן הכאב מתגבר ונהיה יותר אגרסיבי ומצב זה הורס במידה רבה יותר את רקמות הפרקים וגורם לכאבי פרקים חזקים יותר.

אנשים נוהגים לפעול לפי שיקול דעתם כי חושבים שכל ייעוץ אחר לא יועיל להם. לאחר קבלת הייעוץ אפשר ללכת לשחייה, רכיבה על אופניים , יוגה, פילאטיס ועוד

כאבי פרקים – לסיכום

זכרו, תנועה זה חיים, צריך להקשיב לגוף ולא להילחם בו, גם את הידע הזה אני מקנה למטופליי.

אני לא נגד תרופות לכאבי פרקים, אך לרוב הן משקיטות את הכאב במצב מוזנח ונותנים לאנשים לישון בשקט, אך לא צריך להסתמך נטו על תרופות. רצוי להוסיף טיפולים משקמים שיכולים לעצור את המצב ההרסני שנגרם לגוף.

אתם צריכים ללכת למומחה לכאבי פרקים שלא רק יכול להאיץ את הדם בשכבות העליונות של השרירים, אלא גם להיות מסוגל לעשות את האבחנה הנכונה ולמצוא את שורש הבעיה ובכך לשפר את מצבכם.

תשמרו את עצמכם, אל תזניחו את הפרקים שלכם!

טיפול בכאבי פרקים בקריות

סובלים מכאבי פרקים וחושבים שאין מה לעשות? אם אתם גרים באזור הקריות אז הפתרון מונח לכם ממש ליד הבית. ולדימיר ברזובסקי, תרפיסט מומחה, מטפל בכאבי פרקים מזה שנים רבות ומשרת את לקוחותיו בכל אזור הצפון בנאמנות רבה. המקצוענות, הידע העשיר אשר נצבר עם השנים והאיכפתיות של ולידמיר טמטופליו נדירים בהחלט. ולדימיר מבטיח שיפר כבר אחרי הטיפול הראשון בכאבי פרקים – תנסו ולא תצטערו!

* ולדימיר משרת את לקוחותיו באזור הקריות, חיפה והצפון.

 

2 תגובות ב: “כאבי פרקים

  1. אני קוסמטיקאית שנים רבות ולפעמים בפיתאומיות מופיע לי כאב מהזרת ( האצבע הקטנה) לאורך צידי האמה עד המרפק, כאשר אני מניעה את היד ועושה מתיחות הכאב חולף. עשיתי בדיקות דם והרופא אמר שיש לי ראומטיזים ונתן לי כדורים, אני לא נוטלת אותם ומעדיפה תנועה.
    מה אתה מציע לי בבקשה, אילו תרגילים ?
    תודה רבה ובהצלחה

    1. יש צורך בבדיקה על מנת להציג את כל ההיסטוריה שלך, ניתן להניח מהכתוב שישנם בעיות בחוליות הצוואר (ישנם כתבות באתר בנושא).
      יש צורך לטפל בבעיה (לסדר את החוליות באיטיות ורק לאחר מכןלבצע תרגילים), בביצוע תרגילים ללא טיפול מקדים יכול להיווצר בעיות והחמרה. צרי קשר טלפוני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.