הרדמות רגליים

כל אדם הרגיש בחיים שלו הירדמות ברגליים לפחות פעם אחת. זה יכול לקרות לאחר ישיבה או שכיבה בתנוחה לא נכונה. אם נסתכל על הגוף שלנו כמו מערכת מכאנית אז את תהליך ההרדמה ניתן להסביר כמו חוט חשמל אשר נקרע וזרם החשמל אינו מגיע מחלקים רחוקים למרכז המערכת. הכוונה היא שהעצב מפסיק להעביר את האינפורמציה למרכז המערכת ואנחנו מפסיקים להרגיש את הרגל וגם להעביר לה הוראות דרך העצב הזה.
במידה והירדמות הרגליים באה לעיתים רחוקות ניתן להתייחס אליהם באופן רגיל, אבל במידה והירדמות הרגליים באה לעיתים תכופות אינו תלוי בתנוחה לא נכונה יש צורך להתייעץ עם רופא ולא כדאי להזניח.
בכתבה זו אני רוצה להסביר מספר סיבות ממה הרגליים יכולות להירדם . דבר ראשון אני רוצה להסביר שהרדמות הרגליים אינה מחלה זה סימפטום של מחלה אשר צריך לברר אצל הרופא ממה זה נובע. מחלות אלו יכולות להיות קשורות עם בעיות כלי דם ובעיות מערכת עצבים. לעיתים קרובות הירדמות ברגליים קשור לאוסטכונדרוסיס בגב התחתון .
אוסטכונדרוסיס זו מחלה שמקלקלת את הפונקציה בתוך המפרק ולעיתים תכופות זה קורה בין דיסקים בין חוליות.
סיבות לאוסטכונדרוסיס אני אסביר בכתבות אחרות.
בגלל האוסטכונדרוסיס יש לחץ על עצבים שיוצאים בין חוליות ואפילו לפעמים יש לחץ על חוט השדרה. 80% מהאנשים חווים את הבעיה הזו ובדרך כלל מחלה זו מתחילה לאחר גיל 35.
מחלה זו נמצאת אצל אנשים שמנהלים אורך חיים ללא הרבה תנועה אשר מפעילות את הגוף או במידה ובעבודתם הם יושבים במהלך כל שעות העבודה בצורה לא נכונה וכדומה.
במצב לא מוזנח וע”י טיפולים של רפואה מנואלית ותרגילים מסוימים אשר אני יכול לייעץ לכל פציינט באופן אישי המחלה תיפתר באופן מהיר.
במצב יותר מוזנח אפשר להגיע למצב בלט ואפילו פריצת דיסק לאחר מכן מחלה זו הופכת למחלה כרונית אבל עדיין אפשר להקל על המצב למצב נורמאלי אך זה ייקח תקופה יותר ארוכה.
סיבה נוספת להירדמות רגליים אשר פוגשים בה לעיתים תכופות: חוסר זרימת דם.
מצב זה קורה כאשר כלי דם מתכווצים . סימפטומים למחלה זו חולשה ,כאבים ברגליים .
סיבה לחוסר זרימת דם היא עישון , עודף שתייה חריפה, אוכל שומני .
במקרים אלו חוץ מהעובדה שצריך לחיות בריא גם צריך סדרת טיפולים מנואלי בשביל להפעיל את כל מערכת זרימת הדם. לאחר מכן לעשות סדרת תרגילים פיזיים ותרגילי נשימה על מנת לשקם את זרימת הדם.
כפי שאתם רואים מכתבה זו כדי להפטר מהירדמות ברגליים יש צורך לטפל במחלה אשר גרמה להירדמות ולא רק בסימפטום.
תשמרו על עצמכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.