כאבים בחזה

כאב בחזה היא תופעה מוכרת לרופאים אשר בגינה פונים אנשים רבים לטיפול רפואי. ישנן סיבות רבות להיווצרות כאב באזור החזה ואי-טיפול בכאבים אלו לעיתים רבות יגרום לכאבים אלו להפוך לכרוניים. לכן, מומלץ מאוד לא להתעלם מתופעה זו ולפנות להתייעצות רפואית.

פעמים רבות ניתן לטפל בכאבי חזה ולא תמיד ישנו הקשר ל”התקף לב”.
ישנן מחלות מסויימות אשר עלולות ליצור כאבי חזה, כמו לדוגמא מחלת האסטמה. מחלה זו משפיעה על אזור החזה ופעמים רבות יוצרות את הכאב בחזה גם כאשר לעיתים אנו לא מקשרים בין המחלה לכאב.

בדומה לכך, גם למחלות נוספות כגון מחלות ריאה למיניהן ישנן תופעות דומות. מלבד מחלות אשר גורמות לכאב באזור החזה ישנן גם סיבות נוספות אשר גורמות לכאבים אלו, בייחוד סיבות אשר קשורות לאופי ההתנהלות שלנו. לדוגמא, אדם אשר יושב שעות רבות מול המחשב וגבו מכופף, נוצר לחץ על השרירים וחוליות החזה.

כתוצאה מכך נוצר לחץ על הריאות אשר אינן יכולות להיפתח בעת שאיפת אוויר ונוצר חסך בחמצן בגוף. בעקבות כך, ישיבה במצב כפוף לאורך זמן ממושך עלולה לגרום לכאבים בחזה.

לכן, לרוב יסבלו מכאבים בחזה אנשים אשר פועלים בעבודה משרדית יותר מאשר אלו אשר עבודתם פיזית.

כאבי חזה כרוניים

ישנם תסמינים ברורים לאלו אשר סובלים מכאבים בחזה באופן כרוני. כל תזוזת הראש קדימה גורמת לכאב חד באזור חגורת הכתפיים ובאזור העורף. כמו כן, הסובלים מכאבים כרוניים בחזה ירגישו את הכאב גם בזמן לקיחת נשימה עמוקה. תסמין נוסף וחשוב הינו היווצרות כאבים בעת הנעת הגוף לצדדים ובעת כיפוף הגוף קדימה.
כיום ישנו מידע רב אודות כאבי חזה כרוניים. במידה וסבלתם מכאב חד באזור החזה מומלץ לא לחכות ולפנות לאיש מקצוע. אי טיפול והתעלמות מהכאב תגרום להופעתו בפעם השניה ובהמשך הכאב יהפך כרוני. מומלץ לכל אחד מאיתנו, בייחוד נהגים ואנשים אשר יושבים שעות רבות במשרד, להכיר את התסמינים ולטפל בהתאם.
הנני המתעסק בתחום מזה זמן רב ויש ברשותי הידע הרב לטיפול בבעיה. הרגשתם כאבים באזור החזה? הרגשתם את התסמינים אשר נכתבו לעיל? צרו עמי קשר. הטיפול הינו פשוט וכולל בדיקה חיצונית בעזרת נגיעה באזורי הגב. אל תתמהמהו, גם במקרים חמורים ניתן להפסיק את הכאבים הכרוניים. בנוסף לבדיקה זו יש לבצע תרגילים כשלוש פעמים בשבוע. התרגילים מותאמים לכל אחד על פי מצבו ובאופן אישי.

2 תגובות ב: “כאבים בחזה

  1. שלום…אני סובל מכאבים בחזה בערך כחצי שנה ..עברתי את כל הבדיקות הנדרשות ואין סימן של בעיה לבבית או ממקור אחר אשמח לייעוץ

    1. שלום, שורש הכאבים בחזה בגב אמצעי באין שחמות , יכול להיות שיש לך עקמת באיזור הזה או שאתה מקופף בגלל עבודה בישיבה ארוכה , זהו גורם להתכווצות שרירים וגידים ומהתחלה מרגישים לא נוח ואחר כך מתחיל להיות כאבים , ואם זה לא מטופל ומוזנח בית החזה מתחיל להמשיך להתכווץ זה לא נותן לתפקד לראות כמו שצריך ולקבל חמצן ולתת לדם כמו שצריך , אסור להזניח 🙂

      לשאלות נוספות וייעוץ אשמח לענות בטל: 054-7611915

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.