כאבים בקרסוליים

הקרסול הינו האזור בו העצם של השוק מתחברת עם שאר העצמות שבכף הרגל. חיבור שתי הבליטות הקיימות בכף הרגל משני צידיה מאוד חשוב בעת ההליכה כאשר תפקיד הקרסול הינו לשאת את משקל הגוף. אזור הקרסול מכיל כמות רבה של רצועות וסחוסים ומתיחתם או קריעתם הינה תופעה נפוצה מאוד. הסיבה למתיחת הרצועות בקרסול נובעת מסיבוב הקרסול כלפי חוץ. בכל אזור בגוף האדם, הגידים החיצוניים יותר ארוכים מהגידים הפנימיים ולכן כאשר אנו מסתכלים על כף הרגל אנו רואים שהיא פונה כלפי פנים. לכן, בעת סיבוב הקרסול כלפי חוץ אנו קורעים או מותחים את הגידים שבאזור.

ישנן כמה סיבות להיווצרות כאבים באזור הקרסוליים. כאבים בקרסוליים נובעים כאשר ישנה דלקת סחוסים או שרירים אשר מתחברים עם העצמות ממאמץ רב באימוני ספורט. הווצרות דלת סחוסים או שרירים מתפתחת כאשר גופו של האדם אינו מוכן למאמץ הרב בעת פעילות ספורט, לדוגמא: בעת קפיצות, עליה להר וירידה מהירה ועוד. כאשר מבצעים פעולות אלו גדל הסיכוי לפגוע בסחוס “איכילוב” אשר מחבר את עקב הרגל עם החיבור שבין שרירי התאומים. לכן, ישנה חשיבות גודלה לשחרר ולחמם את סחוס “איכילוב” כל יום. סחוס זה הוא הכי גדול והכי עבה בקרסול ועל כן מאבד את גמישותו יותר מהר מסחוסים אחרים. כאבי קרסוליים ניתן לקבל גם מ”דורבן” (ARTHRITIS). מצב זה מתאפיין בחוסר זרימת דם לאזור הקרסול ולפגיעה של עצב בגב התחתון.

ניתן להעמיק בסיבה זו בכתבות אשר נמצאות באתר.סיבה נוספת מושפעת ממחלה בשם “PODAGRA”. למחלה זו יש ספטומים כמו התנפחות הקרסול המלווה בכאבים חריפים. הסיבה למחלה זו היא הצטברות חומצות שתן בין עצמות קטנות של מפרק זה. אנשים בעלי נטייה למחלה זו צריכים לשמור על דיאטה, כלומר, לאכול פחות דברי חלב, שימורים, כבד כליות וחמוציות כדי להפחית כאבים בקרסול. במידה ואדם בכל מחלה זו אינו שמר על דיאטה, מומלץ ביום למחרת לשתות מים פושרים כדי לשטוף את מערכת העיכול.

אי-טיפול במצב בו נשבר הקרסול עלולה לגרום לכאבים חזקים באזור. מומלץ לבחור נעליים המותאמות לפעילות ספורט ולפני אימונים לחמם את הקרסוליים. כמו כן, מומלץ להכין את אזור הקרסוליים לפני מאמץ בספורט. במידה והחלו כאבים בקרסוליים יש להרפות אותן ולטפל באזור עד ריפוי מלא. במדיה וסבלתם מכאבים בקרסוליים, האזור הופך רגיש וישנו סיכוי גדול כי הכאבים יחזרו במידה ולא תשמרו על כללים אלו.

טיפול בכאבים בקרסוליים באזור הצפון, חיפה והקריות

ולדימיר, תרפיסט מוסמך למעלה מ- 25 שנים, מטפל במטופליו בכל אזור הצפון, חיפה והקריות בנאמנות ומסירות רבה. נטיפול נעשה במרפאתו וכבר לאחר הטיפול הראשון מובטח שיפור – תנסו ותראו!
שמרו על עצמכם, והתקשרו לייעוץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.