סוגי עקמת, הסיבות והטיפול

יש 3 סוגים של לעקמת של עמוד השדרה:
סקליאוזיס- עקמת לצד,
לורדוס- עקמת אשר הגב פונה קדימה,
קיפוס- עקמת אשר הגב פונה אחורנית (גיבנת).

Blausen_0785_Scoliosis_01שינויים פתולוגיים האלו נגרמים לאט לאט, מאז שהתינוק מתחיל ללכת צריך לשמור על יציבתו כי מאז שהתינוק מתחיל ללכת מתחילה העקמת.
משוער כי העקמת היא בעיה פיזיולוגית ותעבור לבד עם הזמן, אך העקמת אינה תעבור עם הזמן אלא רק תחמיר עם הזמן ללא טיפול ותהפוך לבעיה פתולוגית.
בכתבה זו אני רוצה לספר על העקמת הכללית ואיך זה מפריע לכל השרירים, סחוסים והגידים שלנו ואפילו לאיברים הפנימיים שלנו וכתוצאה גם פוגעת בחילוף חומרים שלנו.
עקמת יכולה להיות מיום לידתו של בנאדם הוא יכול לקבל את העקמת בגנים, וגם כן גם כאשר האישה מולידה היא יכולה לפתח עקמת. אבל לעתים קרובות העקמת מופיעה אצל ילדים מגיל 3 עד 16 שהילד מתחיל לשחק, לצייר וכו’.
וצריך לשמור על היציבות של גבו ובזמן לתקן את האי דיוק ביציבתו ולא להזניח כדי שהעקמת לא תהפוך לבעיה פתולוגית.
ישנה עוד סיבה אחת לעקמת היא גדילה מהירה של ילד. יש כאלה שבמשך קיץ יכולים לגבוהה ב10-12 ס”מ הם גבהו יותר מהר ממה שהשרירים שלהם מתחזקים.

אפשר לקבל עקמת בגיל מבוגר, מישיבה לא נכונה, מהחזקת הטלפון בעזרת האוזן והכתף בזמן דיבור, מנהיגה ארוכה על בסיס יומי (בנהיגה ממושכת הצד ימין נתפס יותר), מישיבה ליד המחשב שהוא אינו מונח מול העיניים.
כל האיברים הפנימיים קשורים עם עמוד השדרה ואם עמוד השדרה עקום אז האיברים הפנימיים נמצאים בזווית לא נכונה ובגלל זה אינם מתפקדים כראוי.
וכל החוליות גם יושבות בזווית לא נכונה ומזיקים לדיסקים, וכל הגידים והשרירים הקשורים לעמוד השדרה העקום מצד אחד של הגוף תפוסים במצב מתוח ומצד שני במצב מכווץ כל הזמן.
ולאחר אפילו מאמץ קטן של הגוף אפשר להזיק לכל הגידים, סחוסים, שרירים ודיסקים. ועם הגיל לשחרר את הכול יותר קשה מפני שגוף האדם ככל שהוא מתבגר מאבד את הגמישות שלו בשרירים ובגידים.
אני בטיפולים שלי מבטיח לישר את העמוד השדרה וכל מערכת התנועה של הגוף בצורה משמעותית, אני מבטיח כי תצאו מרוצים לאחר הטיפול שלי.
אל תזניחו את גופכם כדי שכאשר תגיעו לגיל הזהב תעמדו לבדכם עם הרגליים שלכם.

יש לכם שאלה?
אל תתביישו לשאול כאן, בפרטי או בטלפון אני זמין בשבילכם: 054-7611915

שלכם, ולדימיר ברזובסקי.

6 תגובות ב: “סוגי עקמת, הסיבות והטיפול

 1. היי תמיד סבלתי מיכאבים האזור הצוואר התחתון מאחורה ועכשיו אני רואה בליטה רצינית באמצע הכתפיים משו מזור לא סמתי לב לזה עד עכשיו מה אני עושה איך אני יודעת עם זה גיבנת או לא ? תודה
  ..

  1. היי , זה מה שאני כותב בכול הפוסטים שלי, שורש כאבים בצוואר נמצא באזור אחר, אצלך בעקמת של גב עליון ואמצעי.
   לאחר הגעה ניתן לדייק, תודה.

 2. יש לי עקמת ובזמן אחרון הכאבים התחזקו המליצו לי לנסוע לים המלח, הייתי והרגשתי הקלה, לאחר זמן מה הכל חזר לקדמותו, איך זה ומה לעשות ?

  1. היי, תודה על שאלתך, ים המלח מאוד בריא , במים של ים המלח קיימים המון מינרלים וגלי חום של המלח. השהות בים המלח יכולה לרכך רקמות עמוקות שרירים וגידים וזה נותן להרגיש הקלה.
   אבל המים האלה לא מחזירים פרקים וחוליות למקום ומה שעקום נשאר עקום ובגלל זה הכאבים חוזרים, אני בטיפולים שלי מיישר את מה שעקום כמה אחוז זה תלוי כמה שזה מוזנח אבל ההקלה משמעותית.

  1. היי,
   אכן ניתן לתקן עקמת, נא ליצור קשר טלפוני על מנת להבין ולהסביר את המצב:
   טלפון: 054-7611915

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.