צוואר תפוס

נראה אתכם מנחשים, מה משותף למקצועות הבאים: נהג, הנהלת חשבונות, תכנת, חשמלאי ומהנדס?
צוואר תפוס !

בכתבה זו אסביר לכם מהי תופעת הצוואר התפוס ומימה זה נובע ?

ברוב המקרים כאשר הצוואר תפוס נראה כי הבעיה נמצאת בצוואר השורש אשר נמצא בגב, לעתים הבעיה היא כלל לא בגב העליון, אלא בגב האמצעי והתחתון. כאשר לא מטפלים בזמן הנכון הכאב מתפרש גם לאזור הצוואר.

שרירי הצוואר דקים ועדינים יותר משאר שרירי הגוף ולכן הכאב מתבטא תחילה במקום זה ועוצמת הכאב הינה גבוהה יותר גורמת לתפקודים יום יומיים.

חשוב לדעת : אנו לא שמים לב, אך הצוואר הוא האיבר אותו אנו מזיזים הכי הרבה, ולכן אנו חשים בו את הכאב. בשרירים אחרים כמו הגב התחתון נחוש את הכאב רק לאחר שהשרירים מגיעים למצב בו הם מכווצים מידיי.

הגורמים לעקמת בגב ולצוואר תפוס הם: ישיבה לא נכונה , תנועות דומות שחוזרות על עצמן במהלך היום, הליכה ועמידה שמתבצעות בצורה לא נכונה וסיבות נוספות כגון: תאונות דרכים, פציעות ספורט, נפילות ועוד. תחילה קשה לזהות את העקמת כיוון שאיננה מורגשת וניתן לתפקד עימה ללא כאבים, אך עם הזמן כאשר מתחילים לחוש בכאב, הכאב עוצמתי. צורת העקמת נראת כשריר מכווץ מצד אחד ומצד שני מתוח.

תהליך הריפוי תלוי בגורם לכאבים ובהתמדה של תרגילים רפואיים שיעזרו למצב. תהליך ריפוי שגוי או בצורה לא מקצועית יכול להוביל לטעויות חריגות. בצוואר נמצאים השרירים, הגידים העצמות והורידים וכל טות יכולה להוביל לכאבי ראש, חוסר שינה, דיכאון, מגרנות, צפצופי אוזניים ועוד.

במהלך השנים אנשים צורכים כמויות גדולות של תרופות על מנת להשכיח את הכאב, אך התרופות משכיחות את הכאב לזמן קצר ולא פותרות את שורש הבעיה מה שגורם לכאב לגדול ולהתפשט ולגוף להתרגל לתרופה ולא להיות מושפע ממנה יותר ורק כאשר זה קורה מחפשים אלטרנטיבה אחרת ואני בדיוק הכתובת לאלטרנטיבה זו, כאשר אני מעניק להם את הפתרון הנכון עבורם זה זמן מאוחר מידיי להבין שהכניסו לגופם רעילים שכלל לא הועילו להם ואולי אף הזיקו לאיברים הפנימיים שלהם.

אל תזניחו את עצמכם – תגיעו לפגישת ייעוץ בו תקבלו חוות דעת מקצועית ואמינה לגביי תמונת מצב של גופכם ללא צילום.

מובטח שיפור אחרי טיפול ראשון.

3 תגובות ב: “צוואר תפוס

    1. כמה שיותר מוקדם , ברגע שמרגישים דיסקו מפורת (כשמשהו מפריע בתנועה של הצוואר) לא מומלץ להתחיל עם כדורים על מנת שלא ייגרם נזק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.