הרדמות אצבעות כף הרגל

הרדמות כף הרגל נוצרת עקב מצב בו ישנה הזנחה ואי טיפול במקור הבעיה. הסבר אודות תהליך התחושה שהרגליים נרדמות מוסבר בכתבה נוספת באתר זה.

מהי תחושת הרדמות?

זהו מצב בו נעלמת ההרגשה בכף הרגל ומתחילה תחושה של נימולים והרגשת שריפה בכל האזור. כאשר ישנה תחושה זו למשך זמן קצר – זהו מצב רגיל, אך במידה והרגשה זו נמשכת למשך זמן ממושך קיימות שתי סיבות לכך אשר נובעות אחת מהשניה. זרימת הדם לאזור אינה תקינה ובשל כך לא עוברות הוראות דרך העצבים מחוט השדרה לאזור הרדום.

מומלץ לא להזניח מצב בו אתם מרגישים הרדמות של האצבעות באופן קבוע, שכן מצב זה דורש טיפול ויש לפנות למומחה על מנת לא להזניח את התהליך ולטפל במקור הבעיה. במידה והאזור נרדם לזמן ארוך והדם לא מגיע לאזור יכול להווצר ניוון רקמות, מצב זה הינו בלתי הפיך.

ישנן ארבע מחלות אשר גורמות להרדמות אצבעות כף הרגל:

1. אונקולוגיה של עמוד השדרה – פוגעת בשורשים אשר יוצאים מעמוד השדרה.
2. סכרת – מחלה אשר פוגעת בכלי דם.
3. מחלת ריינו – פוגעת בכלי דם דקים.
4. טרשת עורקים – מחלה זו פוגעת בכלי הדם בגלל כולסטרול גבוה הקיים בגוף.

אנשים אשר סובלים ממחלות כרוניות אלו מנהלים אורח חיים לא בריא אשר כולל שתיית אלכוהול, עישון ואכילת אוכל שומני. מחלות אלו דורשות טיפולי טרפיה על מנת לשפר את זרימת הדם מעמוד השדרה עד לאצבעות כף הרגל. טרפיה זו מחזקת את כל מערכת העצבים ומחזירה אותה לתפקוד תקין.

8702846375_133b8b60de_kסיבה נוספת להרדמות אצבעות כף הרגל היא אוסטיוכונדרוזיס של הגב התחתון (כאבים בגב תחתון). 90% מהרדמות אצבעות ברגליים נובעת מסיבה הזו. משמעות המושג אוסטיוכונדרוזיס ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר.

הזנחה של אוסטיוכונדרוזיס גורמת למצב בלט ופריצת דיסק. בשני מקרים אלו ישנו לחץ על שורש העצב אשר יוצא מחוט השדרה. לחץ קבוע גורם למצב של הרדמות העצב ומשם זה ממשיך עד אצבעות כף הרגל וגורם להרדמותן.

סיבה נוספת אשר יכולה גם היא לגרום למצב של ההרדמות באצבעות היא ישיבה ארוכה על אזור כף הרגל. בישיבה זו העצב אשר נמצא מאחורי הברך לחוץ ובשל כך ישנה הרדמות של האזור.

סיבה נוספת נובעת מביצוע עבודה במשך כל יום, עבודה אשר מפעילה את אותם קבוצות שרירים. מאמץ זה גורם לקבוצת השרירים להיתפס ובמצב זה נחסם המעבר דרך העצבים הקיימים סביב שרירים אלו.

לבעלי בעייה של הרדמות אצבעות כף הרגל אני נותן המלצה זו: אם אזור כף הרגל נרדם באפן קבוע , לא מומלץ ליטול תרופות אלא להתייעץ עם מומחה. ייעוץ וטיפול נכון יכול למנוע מצב של ניוון רקמות אשר הנו בלתי הפיך.

102 תגובות ב: “הרדמות אצבעות כף הרגל

 1. היי.
  עבדתי מהבוקר עד הצהריים בעבודה פיזית כשהגעתי לבית חלמתי נעליים ומאז אין לי תחושה בשני האצבעות האחרונות ברגל

  1. אם תיזכר, פעם היו לך כאבים בגב תחתון, ואתה לא התייחסת ברצינות אליהם ולא טיפלת כמו שצריך. הבעיה נובעת מעצב האישיאס פגוע בכול אורך, בעקבות עבודה קשה זה הושפע על עצב ואשיאס וגרם לאיבוד תחושה, אם אתה לא רוצה לפגוע אישיאס עד מצב בלתי הפיך אתה חייב לטפל במצב הנ”ל.

 2. היי ולדימיר חברה שלי הביא לי בלנסטון והם היו קטנות עלי לבשתי אותם הרבה זמן בעבודה ואין לי תחושה ויש נימולים בין האגודל לאצבע ברגל שמואל כבר יומיים יש גם נקודה באמצע הרגל כשנוגים בה היא שולחת זרמים לאותו מקום ללכת לטיפול ? ממה נובע הבעיה? מה עלי לעשות ?

 3. נרדמתי אתמול ואזור נסיון ברגל היה על משהו שלחת עליו וקמתי הרגשתי כמו חור ברגל עד שזה חזר לעצמו אזור מסוים ליד הבוהן נרדם לי וזה כבר יום שאני לא מרגיש שם כול כך כאב

 4. שיחקתי כדורגל וקפצתי לגובה וכנראה שלא נחתתי טוב על הבוהן וזה מרגיש לי שהיא היתעקמה ואני לא יכול להזיז אותה וכתוצאה מכך יש לי תחושה של נמלים דקירות שרפה בבוהן אשמח אם תעזור לי

  1. היי אתה באימונים נותן הרבה מכות אם רגל אחד בכדור והשרירים של רגל אחד יותר חזקים ואחר כך תפוסים יותר, כתוצאה החוליות של הגב התחתון זזים לכוון הרגל החזקה.
   הקפיצה משפיע בכך שהחוליה תצא עוד ונותנת מכה בשורש של עצב אישיאס ופגיעה בו, זו הסיבה , אני מבטיח שיפור משמעותי אחרי טיפול ראשון.

 5. שלום, אני מרגישה נימולים באצבעות השלישי והרביעית ברגל שמאל רק שאני עומדת/ הולכת.
  מה אפשר לעשות מהיכן זה מגיע?

  1. היי ,
   הבעיה היא בעצב האישיאס והשורשים שלו בחוליות L 4,5,S1,2 הם תפוסים מספיק זמן שהנימול הגיע לאצבעות, צריך לטפל דחוף!

 6. היי
  יש לי פטריה ברגל
  והאצבעות פתאום רדומות רק האצבעות שיש בהם פטריה
  מה הטיפול לזה?
  אני מוחרת משחה נגד פטריות
  תודה

  1. היי,

   קודם כל יש לרפא את הפטרייה ולאחר מכן נרפא את ההרדמות.
   לכל שאלה אשמח לעזור, 054-7611915

 7. שלום ולדימיר,
  מזה כשנה לסירוגין אני מרגיש חוסר תחושה באצבע הרביעית בכף הרגל, יש לציין שזה קורה לי כמעט רק במצב שכיבה. ( לא יודע אם זה קשור אבל אני סובל מפריצת דיסק )
  מה זה יכול להיות ? האם זה יכול להיות נוירופתיה ? אני פשוט מודאג
  תודה רבה

  1. כל בעיות הנוירופתיה והנוירולוגיה מתחילות מהזנחה של בעיות אורתופדיות, zזה התחיל בבעיות בגב התחתון, לא טיפלת בהן כראוי או לא טיפלת כלל, כעט עצב האישיאס שלך פגוע וצריך לטפל דחוף.

   לכל שאלה ותשובה בהרחבה צור קשר טלפוני.
   ולדימיר: 054-7611915

 8. היי
  כבר יומיים שאני מרגישה רק בבוהן שלי ברגל שמאל תחושה שהיא רדומה..
  גם כשאני נחה, גם כשאני עובדת
  בהתחלה חשבתי שזה מקור
  אבל גם כשלא קר לי זה מורגש
  ולא נעלם

  1. היי, שורש הבעיה נמצא בגב תחתון, בחוליות L4,5,S1,2 בזמנו היה לך כאבים בגב תחתון, ובמקום לטפל ולרפואה, את קבלת כדורים נגד כאבים, – זה לא ריפוי, ועכשיו פגוע עצב אישיאס בכל עורך שלפתור את בעיה צריך להתחיל לטפל משורש בעיה , אני מבטיח שיפור אחרי טיפול ראשון 0547611915

 9. היי באמצע היום כל האצבעות ברגליים פשוט מתחילות לכאוב ולהתנפח, בלתי אפשרי לגעת בהן הכאב המרכזי מורגש בעצמות של האצבעות ובמהלך הליכה יש הרגשה כאילו הדם לחוץ באצבעות ולא זורם.

  1. המצב מאוד מוזנח, ישנה בעיה לא רק בזרימת הדם אלה בכלל זרימת הנוזלים, יש צורך בריפוי דחוף,
   לכל שאלה ותשובה בהרחבה צור קשר טלפוני.

   ולדימיר: 054-7611915

 10. שלום
  אתמול בערב התחלתי להרגיש את החלק העליון של הבוהן ברגל רדום
  הבוהן עצמה לא רדומה רק החלק העליון של כף הרגל בצד של הבוהן מאמצע הרגל ועד הבוהן

  1. היי ,
   שורש הבעיה שאתה היא בעמוד שדרה, תשכב על הרצפה בצורה ישרה ותן למישהו לבדוק את גובה הבוהן, שימו לב שהבוהן הבעייתית יותר גבוהה.

 11. היי יש לי הרבה פעמים חוסר תחושה בקצות האצבעות הגדולות של הרגלים (בהונות) וקצת מתחת, זה מגיע בתקופות..
  יש לי גם ציפורן חודרנית מדי פעם ואני עוברת טיפול אצל פדיקוריסט.. זה קשור אולי?
  הפעם ראשונה הייתה כשהייתי בשטח 10 ימים ובסופם הרגשתי את חוסר התחושה בקצות האצבעות
  אשמח לדעת יותר פרטים. מה זה? האם זה מעיד על משהו אחר בגוף? למי אתה ממליץ לפנות? לאיזה רופא מומחה?
  אשמח לקבל תשובה❤️

  1. שלום,
   אצבעות רדומות זה עצב האישיאס שהשורש שלו יוצא בין חוליות l4-l5 s1s2 והוא פגוע בכול האורך. בזמן שכאב לך הגב תחתון לא טיפלת נכון או לא טיפלת כלל. זו תוצאה של הזנחה.
   כנראה יש לך עקמת והציפורן נכנסת לאצבע בעקבות דריכה על כף הרגל בזווית. תסתכל אל עצמך במראה, מהמותניים לכיוון הכתפיים ותבין…

 12. שלום רב, לאחרונה התחלתי לעשות הליכות, לא ריצות, הליכה מהירה. לאחר כ 2-3 ק”מ יש לי תחושת הרדמות ברגל שמואל, מהברך מטה אין רגישות ברגל. אני דורכת עליה ומרגישה רק” קוצים” בכף הרגל. רק אחרי שאני מתיישבת זה משתחרר ושוב פעם חוזר. אף פעם לא הייתה לי בעיה כזו. מה דעתך על זה? תודה מראש

  1. הבעיה הינה בעמוד השדרה, ומתבטא במקומות נוספים, עקב התחלת ההליכה גרמת למאמץ יתר והגוף לא היה מוכן לפעילות הגונית הנ”ל ואף ניתן להגיע למצב בריאותי בלתי הפיך.

 13. שלום ולדימיר,
  הייתי באירוע עם נעליים קצרות וצמודות באצבעות של הרגליים.
  לאחר האירוע כשהורדתי את הנעליים היו לי כאבים מוזרים באזור שתי האצבעות הקטנות של רגל שמאל, כמו מצב הירדמות כזה, כאילו הן מנותקות.. כשאני הולך יחף אני פחות מרגיש אותן. לאחר שעבר בערך שבועיים המצב הזה עדיין נמשך. אין כאבים, פשוט כשאני עומד על הרגליים כשאני יחף יש תחושת ״ריחוף״ באזור שתי האצבעות האחרונות ברגל שמאל. זה קורה רק ברגל שמאל.
  כשאני שם נעליים אני לא מרגיש את הבעיה, רק שכף הרגל על הרצפה.

  מה עושים במצב כזה?
  אשמח לייעוץ שלך.

  1. היי אדיר,

   טיפול אצלי בהחלט יפתור את הבעיה.
   שורש הבעיה הזו נובעת מהגב התחתון והאגן וזה מתבטא באצבעות, צור קשר טלפוני ואשמח לעזור.
   טלפון: 054-7611915

 14. שלום לך. לפני כחודש הרגשתי כאהים בברך שמאל, ניגשתי לרופא ועשיתי צילום גפיים בשכבה וגם בעמידה. מתברר שיד לי שחיקת סחוס. לאחר שבוע הכאב ברגל שמאל נעלם ועבר לרגל ימים, ניגשתי לאורתופד והוא הזריק לי זריקה נראה שזו זריקת וולטרן ואמר לי לרכב על אופני כושר הוקר וערב בכל פעם 10 דקות לצערי לא היה שום שיפור.
  היום אני משתמשת במשחה שרכשתי. ואני אובדת עצות. מה אני יכולה לעשות נגד הכאבים? השאלה האם יתכן שהכאב מגיע מעמוד השדרה?

  1. היי, עשית טעות שהלכת לכיוון תרופות וזריקות זה לא ריפוי, כאשר בן אדם נמצא מתחת השפעה של תרופות ועושה תנועה שעשור לו לעשות ואחר כך מקבל מכה חזקה יותר.
   אף אחד לא יכול כבר לגדל סחוס עצוב מאוד אני יכול לעשות שלא יהיה יותר גרוע.

 15. שלום
  ילדתי לפני חודשיים ומאז בכל פעם שקמה בלילה ודורכת על הרגליים הן כואבות. כפות הרגליים מהעקב ועד האצבעות. תחושה של נימול או משהו רדום שרק אחרי כמה דריכות משתחררת. רק אחרי מנוחה ארוכה זה קורה.
  האם קשור ללידה? מה ניתן לעשות כדי לטפל?
  תודה

  1. שלום אני חושב שהבעיה הזו הייתה לפני ההריון ופשוט בהריון עולים הרבה במשקל יש יותר לחץ על החוליות. הבעייתיות ובגלל העלייה במשקל שינית את התנוחה שלך, בגלל הסיבות האלה יש יותר נזק וצריך לטפל דחוף כדי להציל את המצב.
   אשמח לעזור, נא ליצור קשר טלפוני.

 16. שלום ולדימיר,
  עברתי התקף רציני של פריצת דיסק לפני כחודש, מאז הבוהן רדומה ותחושת שריפה בגב הרגל. מטופל בתרופות למערכת העצבית (ליריקה) ותרופות נגד כאבים, ונמצא רב היום בשכיבה
  האם ישנה אפשרות להפסיק ולו לכמה רגעים את ההירדמות ותחושת השריפה?

  אני מבין ש

  1. שלום, עצוב מאוד שמתחילים לטפל בבעיה במצב מוזנח מאוד. תרופות נגד כאבים זה לא רפואי, אתה נמצא תחת השפעה של תרופה ועושה תנועות שאסור לך לעשות ושנגמרת ההשפעה של התרופה אתה מקבל מכה יותר חזקה, יש צורך בטיפול בשורש הבעיה ולא מקומי רק איפה שכואב.
   אני מבטיח שיפור משמעותי אחרי טיפול ראשון

 17. שלום
  עברתי לפני חמש ימים ניתוח שמתי לב שהזרת ברגח שמאל נרדמת לי
  ולפני לא קרה לי את זה מה זה יכול להיות ? ממה זה יכול להיות ??

 18. שלום
  עברתי לפני חמש ימים ניתוח שמתי לב שהזרת ברגח שמאל נרדמת לי
  ולפני לא קרה לי את זה מה זה יכול להיות ?

  1. כאשר ישנה הרדמות ברגל זה מעיד על עצב פגוע והפגע הוא זמן רב, הרגשת הכאב הייתה במקום נוסף, ככה בנוי גוף האדם שהוא מרגיש קודם כאב יותר חזק, לא כתבתה על מה היה ניתוח. עניתי על שכתבתה. צור קשר טלפוני ואוכל לפרט לאחר מספר שאלות על הנושא.

   לכל שאלה אשמח לעזור טלפון: 054-7611915

   1. הניתוח היה שתי ציסטות בשחלות ואז אחרי הניתוח היה לי את זה ברגל הרגשתי שהזרת ברגל נרדמת לי ממה זה ?זה יכול להיות ביגלל הניתוח ?

    1. היי,
     לפי תשובתי ישנם מספר שאלות ספציפיות לגבי הנושא, נא ליצור קשר טלפוני
     ואשמח לעזור טלפון: 054-7611915

 19. שלום,
  מזה זמן אני חשה במהלך הליכה ספורטבית כי אצבעות וגב כף הרגל השמאלית נרדמות לי ואין לי תחושה .
  בנוסף אני חשה כאבים בשתי כפות הרגליים בעיקר כאשר אני רוצה לעבור ממצב ישיבה או שכיבה לעמידה, ואני ממש זקוה לתמיכה בשביל להתחיל ללכת.

  1. היי, יש לך בעיה בגב התחתון ואגן אם את תסתכלי במראה, תראי שיש לך עקמת באגן, יכול להיות שבכול הגוף אני צריך לבדוק, יש לי המון כתבות על הנושא הנ”ל במצב הזה אסור לעשות הליכות, בהליכה את מחמירה את מצב, צריך דחוף לתקן את זה ותמשיכי ללכת בבריאות.

 20. אני בן 58 מזה כשנה וחצי בשני כפות הרגליים רדומות אבל יש תחושה חליקת עשיתי mri והרופא אמר לי שזה מהעצב בכף הרגל לי לא נראה למה זה הופיע בשני הרגליים בו זמנית? כמו כן עשיתי דופלר ברגליים הכל תקין אבל חוסר התחושה ממש מתסכל.
  מה ניתן לעשות.

  1. חבל מאוד שאתה סובל כל כך הרבה זמן זה ממש מסוכן, עצב יכול להתנוון, נכון שאתה לא חושב כמו הרופא שלך, אצלך פגוע עצב אישיאס שיוצא בין L4-L5 הוא פגוע לכל האורך צריך להציל אותו דחוף פעם היה לך בעיה בגב תחתון , ובזמן הזה או שלא טיפלת נכון או לא טיפלת בכלל, זה התוצאה (אני מבטיח שיפור משמעותי אחרי טיפול ראשון והתקדמות לאחר כל טיפול נוסף).

   לשאלות נוספות אשמח לעזור טלפונית: 054-7611915

 21. שלום.
  אני בת 38, סובלת מזה כשנה מדורבן ברגל שמאל. מזה כחודשיים אני הולכת רק עם מדרסים.
  אתמול קמתי בבוקר והיו לי שתי אצבעות ברגל ללא תחושה. זה ככה כבר יותר מ24 שעות.
  מה יכולה להיות הסיבה?
  ואיך אפשר לטפל?
  תודה רבה

  1. לא עובדה שיש לך דורבן, תסתכלי במראה, את תראי שיש לך עקמת באגן, יכול להיות שעקמת בעמוד השדרה כתוצאה מכך אין תחושה שתי אצבעות העצב שיוצא מ: L4-L5 פגוע לכל האורך, צריך לטפל דחוף, שצעד הזה לא יתנוון לכל שאלה או עניין אשמח לעזור טלפונית, 054-7611915 🙂

   אני מבטיח שיפור משמעותי אחרי טיפול ראשון!

 22. היי ,
  לבן זוג שלי יש תחושה של נימול ברגליים בעת מנוחה(ישיבה/עמידה) על בסיס קבוע. כאשר הוא שם רגל על רגל אין. מה כדאי לעשות בנידון? כדאי לפנות לרופא ?

  1. חבל מאוד שהוא הזניח את מצב עד כדי ככה, רופא ייתן לכם כדורים או הפנייה לפיזיותרפיה צריך לשחרר את השורש של עצב שיוצא בין חוליות 4 ל5 s1 או 2 העצב פגוע לכל האורך בגלל שהמצב מוזנח בזמן שכאב לו הגב התחתון הוא לא טיפל בכלל ובגלל זה הגיע למצב כזה אני מבטיח שיפור משמעותי אחרי טיפול ראשון

   לשאלות נוספות אשמח לעזור טלפונית: 054-7611915

 23. שלום,
  אצבעות כפות הרגליים שלי כבר במשך שנתיים כמעט במהלך עונת החורף כל הזמן נרדמות, לאחר זמן קצר כלשהו שאני לובשת נעליים במידה שלי האצבעות נרדמות, אתמול נעלתי מגפיים ולא רק האצבעות שבכף הרגל נרדמו גם חלק מכף הרגל עצמה.
  לפני שנה הלכתי לבדוק אם זה אכן רנו, ולא היו בטוחים..
  זה מטריד אותי מאוד, אשמח לדעת מה זה ומה אוכל לעשות בנוגע לזה.

  1. היי, הפגיעה היא בעצב האישיאס ורקמות בכול אורך של העצב מתבטא בכל כף הרגל ואם לא נטפל הבעיה רק תחמיר.

   לשאלות נוספות אשמח לעזור טלפונית: 054-7611915

 24. שלום שמי הילה בת 37 בימים האחרונים אני חשה שחצי כף רגל ימין שלי רדומה. האם יש קשר לגב תחתון? אני סובלת מהגב.

  1. היי,
   בטח יש קשר ישיר לכך, יכולות להיות דלקות בעצב ורקמות פגועות לאורך כל העצב.

   נא ליצור קשר טלפוני להסביר את המצב בפירוט:
   ולדימיר, טלפון: 054-7611915

  2. היי, כל פעם שאני מרימה איזו אצבע ברגל נרדמות לי האצבעות, וגם סתם כשאני מזיזה את הרגל קלות, האצבעות פשוט נרדמות על בסיס קבוע, זה נורמלי?

   1. היי,
    בוודאי שזה לא נורמלי, יש צורך בטיפול מיידי, נא ליצור קשר להסבר מורחב.
    ולדימיר, 054-7611915

  3. היי
   לפני כמה ימים עבדתי ונשענתי על כף הרגל
   לזמן ממושך שהיא מעט עקומה מאז יש לי שתי אצבעןת רדומית ברגל? עד כמה זה נורמלי ומה עושים??
   תודה

   1. היי ברק,
    על מנת לטפל במצב הנ”ל יש לבצע סדרת טיפולים.
    לכל שאלה אשמח לעזור טלפונית.

    בברכה ולדימיר,
    054-7611915

 25. שלום ולדימיר, לפני שבוע היינו באימון חוף ועשיתי תרגיל של קפיצה אחרי חמש קפיצות כאב לי נורא הגב, כבר חששתי לפריצת דיסק, עשיתי צילום והרופא שלי אמר שאין כלום, עכשיו הבוהן ברגל רדומה כבר איזה שלושה ימים.. למי ללכת? תודה מראש! יעל

  1. שלום , יש להתקשר להסבר מדויק, אבל בשתי מילים אפשר להגיד שישנה בעיה בגב מספיק זמן, הקפיצות גורמות להרגיש את זה ואם את לא רוצה פריצת דיסק יש צורך קודם כל לטפל בבעיה ולאחר כך לעשות ספורט בברכה ולדימיר,
   טלפון: 054-7611915

  1. היי, בגדול כול הסיבות יש בכתבה.
   לייעוץ בנושאים נושאים נא ליצור קשר טלפוני:
   ולדימיר, טלפון: 054-7611915
   או לחילופין להשאיר פרטי יצירת קשר ונשמח לעזור

 26. שלום
  אני בת 23
  יש לי תקופה שנה
  שפתאום הרגלים שלי נירדמות פיתאום גם בישיבה וגם בהליכה זה קורה לי הרבה מה זה

 27. בן 63
  גובה 196
  משקל 110
  כפות רגלים רדומות עם קושי בתנועת השרירים בכפות
  סוכר 110-165
  לא מטופל בתרופות לסוכר
  בעבר סי וי איי
  אבלציה לפריפור לבבי
  אשמח לתגובה במייל ולא כאן באתר

 28. שלום

  כבר כמה חודשים וקורה לי כמעט כל יום שנרדמות לי כפות הידיים כשאני ישן, לא בהכרח שאני נשען עליהם אפילו זה קורה מבלי סיבה.

  היום בבוקר קרה לי דבר קצת יותר מוזר, כשקמתי בבוקר אזור כף הרגל קצת לפני האצבעות היה רדום ונשאר כך למשך יותר משעתיים (אך עדיין יכולתי להזיז את האצבעות והכל כרגיל).

  אני מפחד שהבעיה יכולה להיות רצינית וחייבת טיפול מידי, אשמח לעצה.

  בנוסף לפני כשנתיים הייתה לי פציעה בגב ( סדק בחוליה 7) ולכן אני חושב שיכול להיות קשר בין השניים

  תודה רבה
  דוד.

  1. שלום, fמובן שאסור להזניח , אפשר להגיע למצב בלתי הפיך , תגיע לטיפול ואני בלי צילום ובלי מכתב מהרופא יכול להגיד את סיבה לבעיה הזו ולעזור לך!

   נא ליצור קשר טלפוני על מנת להסביר את המצב בפירוט ולקביעת תור:
   ולדימיר, טלפון: 054-7611915

 29. שלום לך שמי צחי אני בגיל 25.
  אני מרגיש כאילו הבוען בכף הרגל
  רדומה לי ולא עברה לי ההרגשה כבר מעל 48 שעות אף פעם זה לא קרה לי וזה מרגיש לי מוזר השמח להמלצה תודה..

  1. שמע לי. רק לימוד התורה יפתור לך את הבעיה. כי זה שייך לנשמה. לא לגוף. לך לרב אמנון יצחק בבני ברק. הוא יגיד לך מה לעשות.

  2. גם לי בדיוק ככה..
   ממש לא רוצה לטפל בצורה רפואית
   קונבנציונלית…מה כדאי? איך טיפלת?

   1. היי כל בעיה היא לגופה.
    נא ליצור קשר ונשמח להסביר ולענות על כלל השאלות!
    ולדימיר: 054-7611915

 30. היי
  אני בן 63 ובזמן האחרון כאשר אני מתעורר מהשינה בבוקר קצות אצבעות הרגלים רדומות ברגע שאני קם מהמיטה ההרדמות חולפת .
  האם יש לך הסבר מה זה יכול להיות
  תודה
  אבי שפירא

  1. שבוע טוב ושנה נפלא!
   בזמנו הייתה לך בעיה בגב התחתון וכנראה לא עברתה טיפול כנדרש כגון כדורים ,זריקות . הגעת למצב שכל אורך העצב פגוע עד האצבעות. על מנת לפתור את ההרדמות של האצבעות צריך לטפל בשורש הבעיה .

   נא ליצור קשר טלפוני על מנת להבין ולהסביר את המצב בפירוט:
   טלפון: 054-7611915

 31. כף רגל שנתפסת בעיקר בעונת מעבר סתיו ומחריף בחורף,
  מן קפאון כזה שמשבית את הכף רגל ומעקם אותה, מה עושים ? הדבר מפחיד אותי מכיון שקורה לי לא פעם בנהיגה

  1. היי,
   האם זה לאחר פציעה? האם פתאומי? יש צורך בבדיקה?
   נא צור קשר טלפוני על מנת להבין ולהסביר את המצב:
   טלפון: 054-7611915

   1. היי , תודה רבה
    אני בת 31 ואני סובלת מזה כשש שבע שנים בערך, בעיקר בחורף ובשנתים האחורונות קורה לי יותר לפני החורף
    לא היתה פציעה , זההפתאומי. אך ברגע שנתפס , כל רגע מרגישה שעומד להתפס שוב
    אני שנה לאחר לידה , בהריון זה התעצם אך הפסיק לאחר לידה , עכשיו שוב
    מה הסיבה שזה כמה שנים טובות?
    בדיקות דם מצויונות

 32. שלום שמי יקי יש לי פריצה דיסק כתוצאה מכך קמתי בבוקר עם כף רגל שמאל רדומה גם האצבעות רדומות ושריר התאומים רדום לי איך מטפלים בזה זה נמשל כבר כמה ימים ???

 33. שלום , לאחר אימון בחדר כושר לפני יומיים ( ריצה פלוס הרמת משקולות , אני מתאמן באופן קבוע בערך 3 פעמים בשבוע ) יש לי חוסר תחושה במגע עם העור בנגיעה עם אצבעות הידיים או בבד של הספה וסדין המיטה ) בחלק החיצוני של כרית כף רגל שמאל עם הקרנה לחלק מהעקב ולחלק החיצוני הקדמי של כף רגל שמאל ( שמתי לב שסולית נעל שמאל בחלק החיצוני איפה שהאזור הפגוע הרבה יותר שחוקה . האם יכול להיות שנוצר לחץ על כלי דם באזור ואו לחץ על עצבים באזור שמהם נוצרה הפגיעה או שיכול להיות שלתסמונת שאני מרגיש יש סיבה אחרת ? ( בעבר היה לי חוסר ב b12 ואני שוקל 118 קילו , גובה 1,87 ) מה דרכי הטיפול המומלצות ?

 34. בוקר טוב הרגל הימנית ובמיוחד כף הרגל נרדמת לי
  וזה קורה גם תוך כדי נהיגה אני מבקש לדעת מה הטיפול
  נכון שאני מעשן יותר מחמישים שנה
  אני צריך בבקשה טיפול

  1. היי אלי,
   ביצוע האבחון יעשה טלפונית על מנת להבין את הבעיה מהשורש.
   תודה ורפואה שלמה ומהירה.

 35. שלום רב לפני כשנתים סבלתי מדרבן ברגל .והוזרקו לי סטרואידים לכל רגל 2 זריקות בהפרש של חודשיים.. קצת אחרי התחלתי לסבול מנמול ב אצבעות הרגליים.נבדקתי עיי אורטופד בחשיבה על נזק מהסטרואידים שנשלל.ועם מומחה לכלי דם שלא התרשם.כיום בעיקר לאחר מאמץ.כף הרגל שבמישוש מלאה קריסטלים והאצבעות ממש סובלות מנמול.יש לי מדרס ונעליים מושקעות בנושא. ואין הטבה למי עלי לפנות?

  1. שלום רב,זריקה זה לא ריפוי,אני מציין את זה בכל הכתבות שלי,צריך לטפל בשורש הבעיה L4 L5 S1 (כל התהליך נובע מאותה הבעיה), כאשר אדם נמצא תחת השפעת התרופות ועושה תנועות שאסור לו לעשות הוא פוגע ברקמות אלו ברמה יותר חמורה שמלכתחילה היו פגועות, לתיאום טיפול או ייעוץ נוסף ניתן ליצור קשר

 36. היי,
  בשתיים מהאצבעות ברגל שמאל אני מרגישה כמו עקצוץ ונימול קל…
  האם יש סיבה לחשוש?

  1. היי,
   תמיד יש סיבה לחשוש, במידה והבעיה היא באצבע המצב כבר לא נעים, ככל הנראה הבעיה מתחילה מעצב אישיאס שקשור לגב התחתון ולאגן.
   במידה ותגיעי לטיפול נבצע אבחון דרך הגב ומהי בדיוק הבעיה. ללא צילומים וללא הפניות מרופאים.
   ניתן ליצור קשר בטלפון: 054-7611915

 37. מזה כשבוע אצבעות כף הרגל (בוהן ואצבע לידה) רדומות בשתי כפות הרגלים ,כמו כן גם בידיים בעיקר הזרת גם תחושת נימול (עיקצוצים במגע) אני מתאמן באופן קבוע (בעיקר הרמת משקולות) כך שזה לא קרה בעבר אלא רק כעת.

  1. היי לירן,
   ככל הנראה, החוליות זזו מהמקום והעצבים תפוסים ועקב כך גם פגועים, בהרמת המשקולת הלחץ על אותם החוליות והעצבים גדל לאחר מכן הרדמות האצבעות מורגשת בגלל אזור הגב התחתון.
   צור קשר לשאלות: ולדימיר, 054-7611915

 38. היי אשמח לעיצה ברגל שמאל. תחושה והרגשה שכרית כף הרגל מקדימה רדומה וזה מקרין לאחת האצבעות. כשאני נועלת נעליים סגורות לא משנה אם צרות רחבות אפילו נעלי ספורט לאחר כמה דקות הכאב ותחושת השריפה הם בלתי נסבלים. הלכתי לפדיאטור שהמליץ לי זריקות סטרואידים למקום. טרם ביצעתי זאת מחפשת טיפול אחר.

  1. היי גלית, זריקות זה לא ריפוי, ככל הנראה יש לך בעיה בגב התחתון יותר באזור L4L5S1 צריך לשחרר עצבים של חוליות האלה ולשקם רקמות בכול אורך העצבים הללו.
   לפירוט מלא וטיפול בבעיה צרי קשר בטלפון: 054-7611915

 39. אצלי האצבעות והחלק הקדמי של כף הרגל רדומות ואני מרגיש כאילו יש לי בצקת בכרית של החלק הקדמי בכף הרגל .וזה בשני הרגליים.

 40. שלום
  נעלתי עקבים גבוהים למשך כמה שעות באירוע ויום למחורת התעוררתי עם תחושת נימול כואבת ב2 אצבעות ברגל ימין..
  האם זה אמור לעבור או ללכת לטפל בעניין?
  וממה זה נובע..
  תודה רבה

  1. שנועלים עקבים גבוהים משנים את התנוחה וההליכה, יש לחץ על אגן עם זווית אחרת ככל הנראה החוליות זזו מעט מהמקום, ולוחצים על העצבים שיורדים לאצבעות האלו.

   1. שלום לך . כאבים שהתחילו לפתע בעצבע שקרובה לזרת ברגל שמאל . מין כאב שמתחיל בציפורן כלפי מטה (לא כואב שנוגעים פשוט כאב תמידי כזה)
    לפני כשלושה חודשים היה לי שבר ג’ונס האם יש קשר?

    1. בטוח שיש קשר, אבל כדי להגיד איזה קשר צריך לדבר, המידע המצורף אינו מספק.
     לכל שאלה אשמח לעזור, 054-7611915

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.