כאבי אגן ורגליים

Blausen_0785_Scoliosis_01לעתים קרובות ניתן לראות שינוי בחלק הזה של עמוד השדרה ושינויים אלה גורמים לליקוים פתולוגים. במבט ראשון הסימפטומים של כאבי אגן ורגליים נראים מסובכים מאוד. לא תמיד ניתן להבחין שמקור הכאב הוא מהחלק התחתון של הגב. בשלבים הראשונים מרגישים כאבים סבירים מאוד במותן. כאבים אלה מתחזקים עם הגברת הלחץ הפיזי או כאשר עמוד השדרה ללא תזוזה זמן רב. הכאבים “מוקרנים” לישבן,למותניים, מפשעה וברכיים, ומורגשים גם ככאבים בגב תחתון.

במידה והחולה לא מחליט על טיפול מהיר בזמן הזה, במחשבה שזה יעבור בעצמו, אז כעבור שנה-שנתיים הכאבים מתפזרים בכל החלק התחתון של הגוף, הרגליים ובדרך כלל מצד אחר של הגוף ומכאן המונח כאבי אגן ורגליים.

בדרך כלל המחלה מתפתחת באטיות, לכן לחולה יש מספיק זמן לריפוי המחלה. אבל כדאי לזכור שמחלה זו לפעמים הופכת למצב כרוני ואז קשה מאוד לשחזר את המצב הקודם ולפעמים לא ניתן. רק על פי תופעות חוזרות ניתן לעקוב אחר שינויים בהתפתחות המחלה המתפשטת יותר ויותר לחוליות שונות בעמוד השדרה וכתוצאה מכך במיוחד בחלק התחתון של הרגל מורגשות התכווצויות שרירים. בלחץ על שורשי עצבים של חוליות 3-4במותן מרגישים כאבים בקיפול ברכיים ומותניים.

נגיעה של חולייה 5 במותן גורמת כאבים בחלק הקדמי של הרגל עד כף הרגל, הקטנת רמת הרגישויות ברגל וב-3 אצבעות בכף הרגל וליקוי מערכת הדם פוגעות בחלקי גוף שונים מפני שהגוף מהווה מערכת אחידה של תפקוד איברים. לכן בזמן ריפוי המותן, אני תופס את כל עמוד השדרה ומגלה לא רק את המקור למחלה אלא גם מביא לתוצאות. זאת אומרת שאני משחזר תפקוד תקין לכל המערכות של הגוף. לכן כבר אחרי ביקור ראשון החולה מרגיש שיפור משמעותי בבריאותו.

One thought on “כאבי אגן ורגליים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.