כאבי אגן ורגליים

Blausen_0785_Scoliosis_01לעתים קרובות ניתן לראות שינוי בחלק הזה של עמוד השדרה ושינויים אלה גורמים לליקוים פתולוגים. במבט ראשון הסימפטומים של כאבי אגן ורגליים נראים מסובכים מאוד. לא תמיד ניתן להבחין שמקור הכאב הוא מהחלק התחתון של הגב. בשלבים הראשונים מרגישים כאבים סבירים מאוד במותן. כאבים אלה מתחזקים עם הגברת הלחץ הפיזי או כאשר עמוד השדרה ללא תזוזה זמן רב. הכאבים “מוקרנים” לישבן,למותניים, מפשעה וברכיים, ומורגשים גם ככאבים בגב תחתון.

במידה והחולה לא מחליט על טיפול מהיר בזמן הזה, במחשבה שזה יעבור בעצמו, אז כעבור שנה-שנתיים הכאבים מתפזרים בכל החלק התחתון של הגוף, הרגליים ובדרך כלל מצד אחר של הגוף ומכאן המונח כאבי אגן ורגליים.

בדרך כלל המחלה מתפתחת באטיות, לכן לחולה יש מספיק זמן לריפוי המחלה. אבל כדאי לזכור שמחלה זו לפעמים הופכת למצב כרוני ואז קשה מאוד לשחזר את המצב הקודם ולפעמים לא ניתן. רק על פי תופעות חוזרות ניתן לעקוב אחר שינויים בהתפתחות המחלה המתפשטת יותר ויותר לחוליות שונות בעמוד השדרה וכתוצאה מכך במיוחד בחלק התחתון של הרגל מורגשות התכווצויות שרירים. בלחץ על שורשי עצבים של חוליות 3-4במותן מרגישים כאבים בקיפול ברכיים ומותניים.

נגיעה של חולייה 5 במותן גורמת כאבים בחלק הקדמי של הרגל עד כף הרגל, הקטנת רמת הרגישויות ברגל וב-3 אצבעות בכף הרגל וליקוי מערכת הדם פוגעות בחלקי גוף שונים מפני שהגוף מהווה מערכת אחידה של תפקוד איברים. לכן בזמן ריפוי המותן, אני תופס את כל עמוד השדרה ומגלה לא רק את המקור למחלה אלא גם מביא לתוצאות. זאת אומרת שאני משחזר תפקוד תקין לכל המערכות של הגוף. לכן כבר אחרי ביקור ראשון החולה מרגיש שיפור משמעותי בבריאותו.

5 תגובות ב: “כאבי אגן ורגליים

 1. שלום
  יש לי כאבים בגב התחתון, נימולים מרובים וגם כאבים באגן.יש לחץ על הגב התחתון. הכאב מקרין לרגליים כמו “זרם חשמלי”
  הכאבים מופעים לאורך כל היום, הכאב מופיע בזמן הליכה, ישיבה, מאמץ גופני וגם מבלי לזוז. יש הקלה בכאב בשכיבה.
  אני מטופלת כבר כמעט שש שנים.
  לפני כמה שנים הובחנתי עם מיגרנה.
  לא הבחנתי בכאבים במפשעה חריגים.
  בבדיקת CTנמצא כי יש לי בלטי דיסק בחוליות L1, L2,L3,L4,L5, היפר לורדוזיס, עקמת מינורית קמורה ימינה
  בבדיקת MRI נמצא גם נוזל בכמות פיזיולוגית באגן.
  עשיתי בדיקת מיפוי עצמות ואל אני עדיין מחכה לייעוץ אורתופד.
  הועברתי לא מזמן למרפאה כאב גם עשו לי הזרקת כאב, אבל לאחר טיפול פיזיותרפיה המצב החמיר. (ניסיתי פיזיותרפיה בעבר ,אחרי כל טיפול המצב החמיר) מאז הופסק הטיפולים.
  לא עברתי טיפול אחר.
  התחלתי טיפול תרופתי לפני חצי שנה. נתנו לי אופן, אז זה לא סייע. בעבר הייתי לוקחת נורפן וזה היה מקל טיפה על הכאבים.
  לפני חודש התחלתי לקחת Rokacetplus וכאב מוקל, אך לא עבר במלואו.
  צוות הרופאים שמטפל בי לא יודע מה הסיבה לכאב והם טוענים שלפי הבדיקות האחרונות שעשיתי הכל יחסית תקין,אך לא משקף את הכאבים שלי. (אני נזקקת לסיוע יומיומי בפעולות פשוטות, הובלתי לבית החולים כמה פעמים עם כסא גלגלים ובשלוש השנים האחרונות נשארתי הרבה בפעמים במיטה בשל כאבים כרוניים גדולים שומעים ממני כמעט כל תפקוד אפשרי)
  אני לא יודעת הרבה מה זה אומר או אם זה קשור אבל הייתי רוצה חוות דעת נוספת.
  נופר

 2. שלום
  יש לי כאבים באגן השמאלי וברגל התחתונה. הכאב הוא בזמן עמידה והליכה.בשכיבה אין כאב. זה קרה ביום אחד שקמתי בבוקר….
  לפני כמה חודשים היו לי גם כאבים במפשעה בעיקר הימנית שהם חלפו.
  בעבר היתה לי פריצת דיסק בגב התחתון ועברתי שאיבת דיסק.
  אציין שהוצאתי התקן תוך רחמי (מירנה).
  תודה על תשובתך
  ענבר

  1. היי, מעדיף להתקשר אני צריך לשאול כמה שאלות, אבל מי מה שסיפרת אפשר להבין שהאגן עקום וכול הבעיות נובעות מכף, ניתוח לא פותר את הבעיה. יש לבדוק את האגן בדחיפות אחרת יהיו פריצות ובעיות נוספות בפרקים: ברך, קרסול ועוד..
   נא ליצור קשר טלפוני ואשמח לעזור: 054-7611915

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.