כאבים בכתפיים

מפרק הכתף הוא מאוד מסובך בבנייתו אבל תפקוד יכולתו מאוד רחב. אנחנו כולם יודעים שככל שהבנייה יותר מסובכת כך יותר קל הקלקול שלו, ובגלל זה עם עושים מאמץ יתר שגוי (תנועות לא נכונות) אז נוצרת דלקת גידים בכתף. בהתחלה הדלקת מתחילה במקום אחד ולאחר מכן אם לא מרפים את הדלקת אלא רק לוקחים כדורים לשיכוך הכאבים נוצרת נפיחות בכל הכתף (בצד הקדמי או באחורי), או אפילו קריעת הגיד בכתף.
הכתף בנויה בצורה מסובכת ובכל כתף יש שוליים לבטיחות, לכל בנאדם יש שולי בטיחות משלו התלויים בגילו, מינו, בגנטיקה שלו, איכות חיו ובניית גופו. אם שלוי הבטיחות נגמרות אז מתחילות בעיות בכתף (כמו לכל הפרקים האחרים בגוף) מתחילות להיות תקלות בתנועת היד ומתחילים כאבים במפרק הכתף.
בדרך כלל הכאב מרגישים כאשר מרימים את היד ובלילה (בלילה מרגישים זאת כאשר היד נרדמת) וחוסר כוח להזיז את היד וכאשר מזיזים את היד יש קנקים.

הסיבות לכאבים בכתף

הסיבה של רוב הכאבים הם בעיות בגידים. שימו לב שלאחר גיל 40 יש יותר בעיות בגידים כאשר אנו מאבדים את החוזק ואת הגמישות של הגידים. הגידים בפרק הכתף הם מרכז היכולת של הכתף עצמה ובגלל זה כאשר יש דלקת בגידים אנחנו מאבדים יכולת בכתף ומרגישים כאבים חזקים.

הסיבות לדלקת בגידים:
הצטברות של הסידן (הסידן מצטבר איפה שאין מספיק זרימת נוזלים מפני שאין מספיק תנועה).
דלקת בתיק המפרקיות.
מאמץ יתר במפרק הכתף.
מאמץ יתר בגלל עקמת בגב (אי איזון בתפקוד של השרירים והגידים).
הגידים יכולים להיקרע במקרים כמו בנקודה השלישית והרביעית. באתר שלי יש כתבה: נראו לוגיה בשרשרת כתף-יד, שם אני מסביר עוד סיבה לכאבים בכתף.
אפשר לא להגיע למצב שיש כאבים חזקים בכתף אם אחרי סימפתום ראשון ישר להתייעץ עם מומחה ולא לחשוב שמה שהרגשנו יעבור לבד, ולהמשיך לעבוד תחת השפעה של כדורי משככי כאבים ולהזיק עוד יותר לרקמות הכתף.
צריך לפנות למומחה ולברר את הסיבה של הכאבים כדי לפתור את בעיה הזו עד הסוף.  אל תזניחו את עצמכם!

ראה/י: כאבי גב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.