כאבי צוואר

ייחודיות הפתולוגיה של עמוד השדרה מורכבות פיזיולוגית ביומוטורית של חוליות הצוואר ויוצרות שינויים פתולוגיים.

בין הפגיעות הידועות של עמוד השדרה לעתים קרובות ניתן לזהות פגיעות של דיסקים, הגורמת לליקויים נוירולוגגים מדחיית סיומות על אוסאופיטים או ע”י בליטת דיסקים. הסימפטומים תלויים ברמת הגיעה בשורשי העצבים.

הכאבים מתחזקים בפרקי כתף וירכיים. בזמן שליקויים ברמות של CII-CIII מתפזרים בכל היד ב-CV-CIV, כובשים את כל החלק הקדמי של החזה CVI-CVIII ומדמים כאבי לב.

הכפלת שינויים אורגניים בעמוד השדרה או כתוצאה מטראומה / לחץ פיזי הליקויים הנוירולוגיים מתרבים. העורקים בין החוליות מייצרים עורק סזילארי המכיל את כל מערכות העצבים החשובות, כגון: עמוד השדרה, תפוח עין, מוח בינוני וכל מערכת העצבים מתחת לגולגולת. לחולים מסוימים חוסר בעורק בזילארי מופיע רק בתנועות גוף מיוחדת. למשל, בסיבוב ראש מתבצע גם סיבוב עורק חוליה שגורם לכאבי ראש, רעש באוזניים, כפילות תמונה בעיניים, כאבי צוואר, חוסר תחושה בגוף, כאבי גב, ליקוי מערכת וסטיבולרית.

לחולים מסוימים אשר חוליות הצוואר פגועות ושסובלים מכאבי צוואר, מערכת העצבים מביאה לליקויים בפונקציות שונות של מערכת כלי הדם.

החולה מרגיש נימול בידיים, “פרפרים” דקירות באצבעות. דרך מערכות העצבים המסובכות בעמוד השדרה ועורקי הלב, אוסטאוכונדרוז חוליות צוואר/כאבי צוואר מביא לליקוי לב. לעיתים קרובות, אנשים מרגישים כאבי לב לאחר תנועות מסוימות בצוואר. כאבים אלו נעלמים לאחר ריפוי כאבי צוואר.

19495162804_00579070b8_hכאבי צוואר – מהי מטרת הריפוי

הרחבת המרחק בין החוליות וכתוצאה מכך הקטנת הלחץ הפנימי בדיסקים. אחרי מספר ביקורים וטיפולים בכאבי צוואר בריפוי מנואלי (ידני) ניתן לעבור להתעמלות רפואית.

כדאי לבצע תיאום תרגילים בצורה אינדיבידואלית לכאבי צוואר, אך קיים מספר מצומצם של תרגילים המתאימים לכל אחד.

דוגמה לתרגילים לכאבי צוואר:

1. במשך היום 20-30 פעמים תטו את ראשכם מכתף לכתף בניסיון להביט לאחור ותנסו להביט על התקרה ואחר כך על הרצפה.

2. תרימו ידיים מעל ראשכם, לאחר מכן תורידו ומחו כפיים מאחורי גבכם ולאחר מכן יש לכופף את הכתפיים בעדינות 15-20 פעמים ביום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.